Nápověda FAQ - nejčastější otázky zákazníků
 
Otázka: Potřebuji rychle snímek a nejsem zaregistrován, jak to mám provést?
Odpověď: Je to popsáno ZDE.

Otázka: Chtela bych se u vas informovat na velikost snimku : 68538 + 64173 + 64162 + 107067. V jake nejvetsi velikosti by bylo mozne snimky ziskat?
Odpověď: Kliknete si malý náhled snímku, objeví se Vám střední náhled, u kterého máte přesný rozměr v pixelech a milimetrech (na 300 DPI). Orientační velikost (např. A5-A4, ...) také můžete zjistit v tabulce cen, ceny jsou vyplněny jen do velikosti, ve které je snímek online k dispozici.

Pokud by jste potrebovala vetsi velikost:
- pokud je uvedeno, ze jsou snimky z digitalu, tak to nejde.
- pokud je uvedeno, ze jsou scannovany z filmu, tak to jde a napiste, na jakou velikost by jste je potrebovala, kontaktujeme fotografa a zkusíme dohodnou přescannování na větší formát.

Pokud chcete najít snímky veliké např. A4 a větší, můžete použít Pokročilé vyhledávání, tam zadáte klíčová slova
zima hory
a dole velikosti od A4 třeba do A2 a zmáčknete HLEDAT.

Otázka: Proč mi zlobí psaní češtiny na MACu?
Odpověď: Problem s prepinanim US/CZ klavesnice zna cely cesky macovky svet. Je to VLASTNOST M$ IE a ignorace americanu... , na ktere je reseni takove, ze se uzivatel musi nainstalovat nejakou dalsi klavesnicovou sadu s ceskymi znaky, ktera se tvari jako ROMAN keyboard a diky tomu pak muze vypnout tu US klavasnici. Samotne prepinani pak vlastne nezmizi, ale prepina se mezi dvema prakticky stejnymi klavesnicemi, coz ani aplikace nepoznaji (diky p. Podhorecký ;) ).

Mac OS X se Safari, Mozilla s Mac OS nizsich verzi, ... jsou OK.

Otázka: Můžeme snímky z fotobanky upravovat?
Odpověď: Ano, snímky můžete modifikovat libovolným způsobem, použít vyřezy snímku, ... Jediné, co musíte dodržet, je zakázané užití snímku, pokud ho fotograf stanoví.

Otázka: Dá se zajistit i snímek, který jsem ve fotobance nenašla?
Odpověď: Ano, napište nám email s poptávkou snímku, obešleme s ní více než tisíc fotografů fotobanky. Uveďte požadované téma, rozměr, způsob užití, případně max. cenu. Ve vetšině případů jsme schopni snímek zajistit.

Otázka: Kdo určuje ceny snímků?
Odpověď: Fotograf. Ceny nemůžeme žádným způsobem ovlivnit.

Otázka: Proč jsou ve fotobance i obyčejné snímky?
Odpověď: Vzhledem k spektru motivů prodaných snímků jsme zjistili, že nejsme dopředu schopni určit, který záběr se prodá a který ne. Například nádherný makrosnímek vzácného trilobita, technicky dokonalý, perfektně nasvícený, vyfotografovaný na střední formát může leckterého fotografa uchvátit, ale zákazník si ho nekoupí ani za 300 Kč, protože ho nepotřebuje, a naopak se již prodal obyčejný záběr z lesa, scannovaný z fotopapíru ve formátu A5 za několik tisíc korun. Důvodem bylo, že zákazník požadoval konkrétní téma a konkrétní lokalitu, jež nikdo jiný nenabízel, a akceptoval tudíž nepříliš výrazný záběr, jinému nic neříkající, nascannovaný z fotografie.

Otázka: Ztratil jsem přístupové jméno a heslo, co s tím?
Odpověď: Zasílání ztracených přihlašovacích údajů je ZDE

Otázka: Nedošel mi email na potvrzení účtu, co teď?
Odpověď: Pokud Vám ještě nedošel potvrzovací email, máte možnost si ho nechat znovu odeslat z Osobního menu (po přihlášení klikněte na své jméno).

Otázka: Nedari se nam zjistit ceny za fotky, kde se daji zjistit?
Odpověď: Pod malým nebo vedle středního náhledu máte ikonu , klikněte na ní a zobrazí se tabulka cen podle velikosti a licence.

Otázka: ...na danovych dokladech jsem nenašel vyčíslené procento DPH
Odpověď: Snimky neprodavame po pravni strance my, ale fotografove. Pokud fotograf je podnikatel a NENI platce nebo snimky prodava jako soukroma osoba (na zaklade autorskeho zakoniku), nemuze uctovat DPH. Pokud je podnikatel a JE platce DPH, DPH tam mate vycisleno presne podle zakona o DPH.