Nápověda Kvalita fotografii, reklamace
 
Kvalita snímků je dána mnoha faktory, vždy záleží na přístupu a zpracování fotografa. Při jakémkoli plánovaném užití snímků prosím berte v úvahu informace u snímku uvedené, především:

1/ techniku vytvoření
Je zřejmé, že scany z kinofilmů větší než A4, scany fotografií z fotopapíru a barevné scany z negativních materiálů nejsou a nemohou dosahovat špičkové úrovně středoformátových diapozitivů. Berte proto v úvahu techniku vytvoření - film, dia malý či střední formát, fotopapír, digitální fotoaparát

2/ digitalizační zařízení
Podobně snímky z levných digitálních fotoaparátů či scany pořízené na levných zařízeních jsou méně kvalitní než z poloprofesionálních či profesionálních zařízeních.

3/ podívejte se na střední či velký náhled snímku, posuďte jeho kvalitu na výřezu při 100% zvětšení. Šum, prach, neostrost, nízkou kvalitu JPG, to vše Vám umožíme prohlédnout přímo online (musíte být přihlášeni).

4/u středního náhledu uvedená velikost originálního souboru JPG může být vodítkem pro Vaše grafiky (komprese, ...)

4/ určitým vodítkem je, zda je fotograf profesionálním fotografem, či ne. Profesionální fotografové za kvalitu svých snímků ručí.

Reklamace snímků
Reklamova nelze subjektivní kvalitu snímku - námět se mě, nadřízenému nebo klientovi nelíbí.

Reklamovat lze technickou kvalitu snímku za předpokladu, že nešla zjistit dopředu. U snímku je uvedeno jak je snímek pořízen (film, digi, ...), čím je scannován, můžete si dopředu zjistit jak vypadá výřez snímku při 100% zvětšení, - ověříte si kvalitu scanu, zrno, ostrost a další technické parametry, které potřebujete vidět dopředu.

Reklamovat lze pokud snímek popisu.