Nápověda Zasilani fotografii
 
Upload přímo do fotobanky z webu
Po přihlášení Vaším loginem (přihlašovacím jménem) se Vám v menu objeví tlačítko UPLOAD. Tím se dostanete na stranu, kde postupně budete vybírat soubory ze svého počítače a odesílat je do fotobanky. Snímky se Vám na této straně budou objevovat v malých náhledech (v rámci jednoho přihlášení, po příštím přihlášení je uvidíte ve své galerii).

Jakmile zašlete celou dávku snímků, můžete vyplnit povinné i nepovinné údaje u každého snímku. Bez vyplnění povinných údajů ke každému snímku nejsou tyto snímky předány našemu editorovi, nejsou tím pádem schváleny a nezobrazují se potenciálním zákazníkům.

Zmáčkněte tlačítko EDITUJ (s malým klíčem), nejlépe u prvního snímku (aplikace Vám pak postupně po vyplnění předkládá další snímky). Pokud nejsou zadány všechny povinné údaje, i po odeslání stránky se Vám bude zobrazovat stejný snímek. Pokud bylo vše vyplněno správně, aplikace Vám nabídne další snímek v pořadí, dokud nepopíšete všechny zaslané snímky.

U správně vyplněných snímků se Vám zobrazí tlačítko DEAKTIVUJ.

Povinné položky jsou ve formuláři k popsání snímku uvedeny v horní části a jsou označeny *.

Pokud se z jakéhokoli důvodu dostanete mimo část aplikace určenou k zasílání snímků, dostanete se do ní kliknutím na UPLOAD (pokud jste nebyli odhlášeni).

V případě, že se mezi uploadem a editací snímků odhlásíte či jste odhlášeni systémem (z důvodu bezpečnosti po 30 minutách), lze snímky nalézt a popsat ve Vaší autorské galerii (Moje Galerie).


FTP
Pokud máte rychlé internetové připojení a chcete zasílat více snímků najednou, stejně jako kdyby jste je kopírovali do adresáře na svém počítači, můžete použít FTP přenos snímků do fotobanky. Pro připojení potřebujete FTP klienta (např. Total Commander, Windows Commander, Cute FTP či další). Internet Explorer nedoporučujeme, často při připojení zlobí.

1/ Nastavte si své heslo pro FTP ve svém Osobním menu/FTP

2/ V FTP programu zadejte adresu ftp://ftp.fotobanka.cz, login jako do fotobanky (bez mezer a interpunkce) a zvolené heslo pro FTP. Je nutné mít nastaven pasivní mód připojení!

3/ Objeví se Vám složky Offline, UPLOAD ... do složky UPLOAD nakopírujte své snímky.

4/ Import snímků z FTP do Vaší galerie ve fotobance provedete po nakopírování všech snímků ve svém Osobním menu/FTP. Tam uvidíte seznam nahraných snímků a tlačítko pro import do Vaší galerie.

Zaslání snímků na CD či DVD
s Vašimi snimky posílejte zásadně a pouze:
1/ JPG, vyretušované a barevně upravené
2/ označené přímo na kotoučku Vaším jménem a příjmením, ne přezdívkou, pseudonymem či čímkoli jiným.
3/ CD nám z neznámých důvodů občas nedorazí. Pokud nebudete mít do cca tří týdnů snímky v galerii, urgujte nás.
4/ CD nevracíme, ale skartujeme.