Nápověda Jak to celé funguje?
 
1/ Zaregistrujte se. Pokud nechcete v seznamu fotografů figurovat pod svým jménem, zvolte si svůj pseudonym. Hlavně ať je rozumný, protože bude uveden u každého Vašeho snímku. O údaje z registrace se nemusíte obávat, dokud nebude mít zákazník o Váš snímek zájem, nebude znát Vaší totožnost.

2/ Smlouvu Vám zašleme emailem po Vaší registraci. Smlouva bude vyplněna na základě údajů uvedenými v registraci, proto vyplňte správné údaje, především rodné číslo, číslo bankovního účtu, adresy, a to vše s diakritikou.

3/ Smlouvu podepište a jednou zašlete poštou zpět na naší adresu. Jakmile smlouvu obdržíme, bude Váš účet plně funkční a budete moci zasílat Vaše snímky a nabízet je ve fotobance.

Dál už to to jednodušší než se zdá:

1/ Zašlete nám snímky (online pomocí funkce UPLOAD, vypálené snímky na CD poštou či na náš FTP server), potom vypíšete potřebné údaje ke každému snímku, jako např. název, cena, atd. Tím, že správně vyplníte údaje ke snímku a odešlete je jste vznesli požadavek na jeho zařazení do fotobanky.

2/ Snímek čeká na schválení editorem fotobanky. Jakmile je schválen, tak se ve fotobance začne zobrazovat nejen Vám, ale všem uživatelům fotobanky. V případě, že není editorem schválen, se emailem dozvíte, proč nebyl schválen a aktivován, např. že je špatně zatříděn do kategorií, má špatný popis, je špatně určeno digitalizační zařízení, ... což máte šanci napravit novou editací. Dokud není editorem snímek aktivován, snímek vidíte pouze Vy ve Vaší galerii. Znovu upravte reklamované náležitosti snímku a odešlete jej. Editor znovu posoudí Vámi zadané informace a pravděpodobně ho tentokrát schválí.

Pro snazší orientaci ve své galerii máte možnost si nechat zobrazit pouze Vaše neschválené, nepopsané, aktivní, neaktivní ... snímky výběrem příslušného filtru ve Vaší galerii.

3/ Jakmile někdo Váš snímek koupí, dostanete email s uzavřenou smlouvou, za Vás vystavenou fakturu (či doklad o zaplacení autorského honoráře) kupujícímu a na Váš účet zašleme peníze dle smlouvy. Na Vaší emailovou adresu přijde též faktura na naší odměnu dle smlouvy (kterou jsme Vám již odečetli od Vašeho honoráře).