Nápověda Proč se zajímat o fotobanka.cz?
 
Na světě se ročně prodá mnoho desítek miliónů snímků a značnou část z toho tvoří prodeje právě prostřednictvím fotobank.

Pokud disponujete kvalitními záběry z libovolných oblastí, můžete je zkusit nabídnout právě ve fotobanka.cz. Fotobanka.cz Vám nabízí online katalogizování a vystavení Vašich snímků v digitální podobě. Snímky prostě zašlete ve formátu JPEG (internetem či na CD), stanovíte si cenovou a licenční politiku ke každému snímku, uvedete kompletní popis snímku (místo, čas, název, popis, technika, ...), systém si zjistí jeho technické parametry (barevnost, barevná hloubka, rozměr, rozlišení, ...). Snímek schválí naši editoři. Potenciální zájemci budou fotobanku procházet pomocí postupů ve fotobankách obvyklých, tj. výběrem a procházením kategorií, do kterých snímky zařadíte, pomocí klíčových slov, která jim přidělíte, procházením Vaší galerie, atd. Do doby než prodáte je vše zdarma, po prodeji každého snímku si strhneme z ceny snímku naší odměnu.

Nejvyšší ceny zaplacené za snímek se pohybují kolem 5 000 - 8 000 Kč, nejúspěšnější autor prodal snímky za více než 150 000 Kč za rok. Většinu snímků prodávají autoři, kteří mají zalistováno stovky až tisíce snímků. Nemá smysl nabízet několik málo desítek kvalitních, či stovky neprodejných snímků a čekat co to provede.

Zalíbila se Vám tato možnost? Pak neváhejte a zaregistrujte se. Po registraci Vám přijde smlouva, jednu výtisk podepíšete, pošlete zpět a pak Vám již nic nebude bránit v prodeji Vašich snímků přes internet.

Jaké jsou naše výhody?
 • Váš fotoarchiv Vám může začít přinášet zisk, stejně tak jako již stovkám fotografů

 • oslovíte zákazníky, o kterých ani nevíte

 • umístění snímků je zdarma, za umístění třeba 100 nebo 5000 snímků neplatíte jedinou korunu do doby, než něco prodáte

 • sami si stanovíte cenu za kterou snímky chcete prodávat

 • naší odměnu z koncové ceny snímku pro zákazníka ve výši 40 % + DPH si můžete přičíst nad to, co za snímek požadujete Vy. Obdržíte tedy v případě prodeje přesně tolik peněz, kolik si stanovíte.

 • vytvoříte si zdarma vlastní internetovou galerii Vašich snímků

 • řešíme za Vás úplně vše - od oslovení zákazníků, reklamy, podpisu, smluv, fakturace, inkasa peněz, doručení snímku, hotline, právního zajištení... až po zaslání peněz na Váš účet. Jediné co od Vás chceme jsou kvalitní a prodejné fotky a jejich popis. Vše ostaní máte v
  ceně.

 • naši autoři navíc dostávají pravidelně poptávky po snímkcích, které nenašli zákazníci ve fotobance, a začínají již dostávat příležitostně i poptávky po fotografických pracech

 • připravován vstup na světový trh se snímky


 • Pokud chcete přesně vědět jak to celé funguje, podívejte se zde vlevo do části Jsem fotograf, chci zařadit své snímky.

  A pokud se chcete podívat, jak fotobanka funguje, skočte si na její úvodní stránku (homepage) a vyzkoušejte ji...