Nápověda Co je fotobanka.cz
 
Fotobanka.cz je zdrojem snímků pro grafiky, obrazové editory časopisů, artdirectory, webdesignery, pro reklamní pracovníky, nakladatelství, média atd. Naleznete zde jak hotové snímky a kresby určené k přímému publikování, tak i záběry jednotlivých objektů a předmětů, tvarů a dalších prvků, určené ke zpracování Vašimi grafiky (vykrytí, koláže, ...).

Ceny za užití snímku, které si můžete snadno zobrazit kliknutím na cenovku umístěnou u každého náhledu, si určují přímo jejich autoři.

Nyní ve fotobanka.cz naleznete tři sekce. Sekci Fotobanka, kde naleznete snímky všech autorů, sekci Galerie, kde procházíte snímky zvoleného autora, a sekci Zpravodajství určenou pro nákup zpravodajských snímků. Snímky jsou vždy řazeny do kategorií a podkategorií. Ke každému snímku jsou přiřazena klíčová slova, která usnadní vyhledání snímku s konkrétní tématikou, stačí do pole Vyhledávání zadat příslušné slovo. Od fotografa jsou u snímku k dispozici i další informace, díky kterým máte možnost vyhledávat např. podle rozměru, ceny, techniky vytvoření atd.

Pro nákup a stažení snímků je nutné se zaregistrovat, podepsat a zaslat zpět rámcovou smlouvu, kterou od nás po registraci obdržíte.

V případě že smlouvu nemáte a snímek potřebujete rychle, zaregistrujte se a kontaktujte naší HOTLINE.

Sekce Fotobanka

V sekci fotobanka naleznete finální snímky, snímky pro výřez či vykrytí, grafiky, koláže, ilustrační snímky, podklady, textury či packshoty a jednotlivé obrazové prvky. Snímky jsou řazeny do kategorií podle fotografovaného subjektu. Jeden snímek může být zařazen i do více kategorií, proto ho můžete nalézt na více místech. U každého snímku jsou uvedena klíčová slova, která umožní jeho fulltextové vyhledání, a ostatní informace zadané autorem.

Sekce Galerie

V sekci Galerie naleznete přehled zúčastněných autorů, včetně informací, které o sobě poskytli, a všech popsaných děl každého jednotlivého autora, které ve fotobance má. Ta jsou, stejně jako ve fotobance, roztíděna do kategorií. Galerie je řazena abecedně podle jmen, názvů firem či přezdívek.

V případě, že si autor přál používat místo jména přezdívku, zobrazuje se místo jeho jména přezdívka.

Galerii lze procházet stejně jako fotobanku pomocí kategorií či fulltextovým vyhledáváním.

V případě, že jste v sekci galerie a doposud jste nezvolili autora, funkce HLEDEJ Vám najde autora podle jména (pseudonymu) či jeho části.

Sekce Zpravodajství

Zde naleznete zpravodajské snímky, ve zjednodušené struktuře kategorií. Poslední zaslané zpravodajské snímky jsou zobrazeny jako první přímo na hlavní straně sekce.

Osobní menu

Pokud jste zaregistrováni a přihlášeni do fotobanky, pak v modré liště naleznete tlačítko Osobní menu. Kliknutím na něj se dostanete do svého osobního účtu (stejný efekt má kliknutí na své ID).

Osobní menu se liší podle toho, zda jste zaregistrován jako uživatel fotobanky či jako fotograf.

V osobním menu máte možnost prohlédnout, případně změnit Vámi zadané registrační údaje, změnit své přístupové heslo do fotobanky, naleznete zde přehled objednávek, zaplacené snímky připravené ke stažení, atd.