Nápověda Technicke parametry fotografii
 
Snímky jsou uloženy ve formátu JPG v kvalitě, kterou uložili autoři. Většina snímků je ukládána na vysokou kvalitu / nízkou kompresi.

Velikost (kB, MB) - velikost originálního souboru JPEG v největším formátu. Velikost souboru závisí na rozměru obrazu, obsahu obrazu a míře komprese formátu JPEG. Např. bílá krabice fotografovaná na souvislém pozadí může mít ve formátu A4 0,5 MB, obrázek lesa 10 MB. Proto je velikost souboru spíše informativní. Pro zpracování je důležitý především formát ve kterém snímek zakoupíte. Formát je odvozen od rozměru snímku v pixelech, ze kterého se dá spočítat maximální výstupní formát a to jako (rozměr v pixelech / 300) x 25,4 = rozměr v milimetrech při 300 DPI.

Formát snímku - nejmenší standardizovaný formát (A7-A2), do kterého se snímek CELÝ vejde při přepočtu na 300 DPI. Pokud např. snímek o několik pixelů či milimetrů přesahuje formát A5, je zařazen do A5 - A4. Pokud potřebujete přesné rozměry snímku, lze je spočítat z rozměru snímku v pixelech.

Rozměr - rozměr v pixelech - největší dostupný rozměr snímku v pixelech, který je k dispozici.

Rozlišení - Všechny formáty snímků ve fotobance jsou uváděny při přepočtu na 300 DPI. Rozhodující je velikost snímku v pixelech, ne nastavená aktuální velikost DPI. Rozlišení si po stažení snímku zkontrolujte a případně nastavte bez interpolace (tj. při zachování velikosti souboru) na 300 DPI, pro správnou práci v dalších programech.

Barevný prostor - určuje zda je obrázek v RGB, CMYK či GRAYSCALE